Princezna z Cambridge

Čtvrtý dědic v pořadí

23. května 2015 v 9:13 | Adele
Princezna Charlotte je v pořadí čtvrtá následnice na britský trůn - po svém dědečkovi princi Charlesovi, otci princi Williamovi a o 21 měsíců starším bratru Georgovi.
Díky nové podobě zákona, který vstoupil v Anglii v platnost v roce 2013, se dědí nikoliv podle pohlaví, ale už podle pořadí. Charlotte má tedy jisté, že už ji v "čekání" na britský trůn nikdo nepředběhně.

Následníci na britský trůn - Foto:  Český rozhlas
Český rozhlas

Proč zrovna Charlotte Elizabeth Diana?

22. května 2015 v 18:47 | Adele
Ahojte:)

zítra to budou přesně 3 týdny, co se Williamovi a Kate 2. května brzo ráno narodila malá Charlotte. :) Kate ji, podobně jako svého prvního potomka, prince George, přivedla na svět v prestižní londýnské nemocnici St. Mary´s.
Na jméno budoucí princezny si lidé mohli tipovat i v sázkových kancelářích. Vedlo jméno Alice, druhé v pořadí Charlotte a hned za ním Elizabeth.
Proč Kate s Willsem zvolili právě Charlotte Elizabeth Diana?


Her Royal Highness Princess Charlotte Elizabeth Diana

4. května 2015 v 18:03 | Rinna
Tramtadadá! A máme tu konečně zprávu, na kterou jsme čekali. William a Kate vypustili do světa jméno své dcery. Je to Charlotte Elizabeth Diana. Oficiálně: Her Royal Highness Princess Charlotte of Cambridge.

royal baby

Stejně jako u George trvalo zveřejnění jména pouhé dva dny. Například uvedení jména prince Williama trvalo týden a prince Charlese dokonce měsíc.

A jak se vám její jméno líbí? Mně osobně moc.

Proč se musí princezna jmenovat Diana

4. května 2015 v 15:44 | Rinna
Přesně takto zní i nadpis jednoho z článku britského deník The Telegraph. Podle tohoto článku bude alespoň jedno ze jmen princezny z Cambridge Diana.
Bookmakeři tipují nejvíce Charlotte, Alice nebo Elizabeth. Elizabeth by snad bylo nejvíc takové symbolické nebo jak to říci. Nejenže se tak jmenuje současná královna, ale je to také prostřední jméno Kate.
I přes typy bookmakerů, si tento deník stojí za tím, že beze všech pochybností to bude Diana. Jedním z jejich důvodů si to myslet je to, že když dal William Kate svůj zásnubní prsten, řekl, že takto bude jeho matka součástí svatebního obřadu, takže podobnou symbolikou by podle autora tohoto článku bylo pojmenovat po Dianě svou dceru.

Royal holčička: nová princezna

Myslím si, že možnost, že se opravdu bude jmenovat Diana tady je, ale moc v to nevěřím. Ano, William by ji mohl chtít pojmenovat po své matce, určitě by to pro něj mělo nějaký duchovní význam. Pak je tady ale druhá stránka celé věci a tou je zbytek královské rodiny, kteří Dianu moc v lásce neměli.
Viděl někdo film Královna (The Queen)? Pokud ne, celý děj filmu se točí kolem reakce královské rodiny na smrt princezny Diany. Rozhodně je tam krásně vidět, jak měli Dianu v "oblibě", tedy vůbec. A v podstatě to dá člověku zamyslet se nad tím (nebo alespoň mě - přemýšlím totiž nad každou blbostí), jestli byla Diana opravdu taková jakou ji známe z médií, nebo měla i jinou tvář, takovou, kterou ukazovala jen v soukromí a která nebyla ve skutečnosti tak vlídná, jak si všichni myslíme.
Ať už to bylo jakkoliv, my se pravdu dozvíme jen těžko. Otázkou ale zůstává, jestli by královská rodina překousla skutečnost, že v pořadí 4. následnice trůnu by nesla jméno po u nich tak neoblíbené osobě.

Osobně by se mi asi líbilo jméno Charlotte nebo Elizabeth. Všechno je to ale na nich, takže se to snad brzy dozvíme.
A co vy? Jaké by se vám líbilo jméno pro princeznu? :)

První snímky malé princezny

2. května 2015 v 19:16 | Rinna
Tak jsme se konečně dočkali! Kate s Williamem nám poprvé ukázali svou novorozenou dcerku. Miminko nesla opět Kate. Z nemocnice vyšli za velkého jásotu svých příznivců.

Stihla jsem udělat pár printscreenů postupně je nejspíš nahradím normálními fotkami.


Kate byla v nemocnici pouhých deset hodin, což je oproti porodu prince George, kdy tam byla 36 hodin, dost velký rozdíl.

Malou princeznu možná uvidíme ještě dnes!

2. května 2015 v 17:17 | Rinna
Do nemocnice již za Kate přišla její kadeřnice a tak je velmi pravděpodobné, že ještě dnes večer Kate nemocnici opustí.
Nevím jak vy, ale já se hrozně těším, až ji konečně uvidíme. :)

Princ William mezitím odjel do Kensingtonského paláce za Georgem. Nicméně už je zpět a na sestřičku se přijel podívat i George.Omluvte kvalitu fotky, ale je to pouze printscreen z live videa.

Live video:

Osobně to mám jen spuštěné, ale nesleduji to a nebýt řevu lidí, který začaly vydávat když William s Georgem přijeli, asi bych si toho ani nevšimla. Je vidět, že je majíí všichni rádi a prožívají to s nimi.

Je to holčička!!!

2. května 2015 v 13:08 | Rinna
Ani jsem nestihla dopsat první článek a už je to tady.
Kate porodila svého druhého potomka dnes v 8:34 londýnského času a je to malá princezna. Váží 8lbs 3ozs (3,79 kg). Kate i malá princezna jsou v pořádku.Do Buckinghamského paláce podle očekávání přijelo auto, ve kterém se nesla oficiální zpráva. Ta je nyní vyvěšená na tabuli před Palácem.


Jediné co chybí je jméno, na které si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Nejvíc se však předpokládá jméno Charlotte.
Někteří sázkaři jsou jistě zvědaví na šaty Kate, které bude mít při odchodu z nemocnice. I na to se dalo totiž vsázet.
 
 

Reklama