královna Alžběta II.

Všechno nejlepší k 88. narozeninám!

21. dubna 2014 v 13:35 | Rinna

Ahoj lidičky,
dnes je to již neuvěřitelných 88 let od doby, kdy se narodila královna Velké Británi .Doufám, že mohu mluvit za všechny a popřát jí hodně štěstí, zdraví a ať je tu s námi ještě taaaaaak moc dlouho. :DD Musí se přeci dočkat svatby Harryho a taky dalšího pravnoučete, nebo ne? Smějící se Takže - všechno nej "paní královno"!!! Smějící se Jinak tato fotka byla pořízena speciálně pro tuto událost a vyfotil ji David Bailey.

Myslím, že nebude od věci napsat i pár základních informací o královně, i když je možná už znáte.
Narodila se v roce 1926, její rodina jí přezdívla Lilibet a byla si velmi blízká se svou mladší sestrou, princeznou Margaret. Když byla malá byl v Buckinghamském paláci vytvořen skautský oddíl,1st Buckingham Palace Company, aby se mohla vídat i s jinými dětmi v jejím věku. V čase druhé světové války dělala rozhlasové vysílání v rádiu BBC, pro děti, které byli evakuovány z měst.
Ve třinácti letech se poprvé setkala se svým budoucím manželem, princem Řecka a Dánska, Philipem. V roce 1947 bylo oficiálně oznámeno jejich zasnoubení a svatba se konala v listopadu téhož roku ve Westminster Abbey.
Když onemocněl král George VI, její otec, musela převzít více královských povinností a v únoru 1952 se stla královnou, i když oficiální korunovace proběhla až 2. června 1953.
I když nyní už čím dáol více povinností na sebe přebírá princ Charles a princ William, královna je stále aktivní a ještě nějakou dobu vládnout bude a zřejmě i překoná rekord v panování královny Victorie, která vládla 63 let. A myslím, že je i viděť, že na svůj je ještě stále aktivní a například ještě jezdí na koni.

I královna se ráda napije...:D

5. listopadu 2013 v 16:33 | Rinna

Korunovace královny Alžběty II.

3. června 2013 v 18:09 | Adele, Rinna
Ahoj všichni,
zítra nastane výročí korunovace královny Alžběty II., o kterém vás samozřejmě co nejdříve budeme informovat, (předpokládáme, že tam bude kompletní britská královská rodina v celé své parádě) takže se těšte!! Mrkající A abychom na zítřek nebyli nepřipravení, tak vám tady umožníme "nakouknout" do historie - konkrétně do období korunovace královny Alžběty II.

Královna na podzim navštíví Itálii

26. května 2013 v 19:41 | Adele
Královna Alžběta II. má v plánu na podzim navštívit Itálii. Učiní tak se svým manželem, princem Philipem. Mimo jiné navštíví i Řím, kde se poprvé setká s papežem Františkem, který byl zvolen 20. března 2013.
Tato zahraniční cesta bude její první, kterou od října 2011, kdy byla v Austrálii, vykoná.

 
 

Reklama