Britská královská rodina

Normandie 1944

8. června 2014 v 18:12 | Adele
Na začátek bych se chtěla straaašně moc omluvit. Tento článek měl vyjít už v sobotu, z velké části jsme ho měla už hotový, ale Rinna pak neměla čas ho dokončit, takže sem jde až tak pozdě. Tudíž počítám, že většina těch "novinek" už je trochu starých atd. takže to celý berte prosím jen tak orientačně. Vůbec není tak propracovaný, jak bych si přála (vlastně jsem ho dost odbyla, na to, jaká to je významná akce :( ). Zárověň bych Vám chtěla sdělit, že v příštích 14 dnech budu mít problém dostat se na PC, tudíž prosím o trpělivost (hlavně moje affs :D).


"Ve francouzské Normandii začal v pátek hlavní den oslav 70. výročí vylodění spojeneckých vojáků, které se stalo zvratem v běhu druhé světové války. Na místě se scházejí světoví vrcholní politici včetně amerického prezidenta Baracka Obamy, britské královny Alžběty II., německé kancléřky Angely Merkelové či ruského prezidenta Vladimira Putina." (cit.1)

Silent tribute: An American flag is placed in the sand of Omaha Beach at dawn - the moment the horizon was filled with landing craft heading for the coast

Osobně jsme moc nezaznamenala, že by se v posledních dnech v českém zpravodajství neustále hovořilo o této významné vzpomínkové události, ale skoro ve všech zahraničních médiích je tato akce už několik dní tématem dne.
 
 

Reklama

Rubriky