Proč se musí princezna jmenovat Diana

4. května 2015 v 15:44 | Rinna |  Princezna z Cambridge
Přesně takto zní i nadpis jednoho z článku britského deník The Telegraph. Podle tohoto článku bude alespoň jedno ze jmen princezny z Cambridge Diana.
Bookmakeři tipují nejvíce Charlotte, Alice nebo Elizabeth. Elizabeth by snad bylo nejvíc takové symbolické nebo jak to říci. Nejenže se tak jmenuje současná královna, ale je to také prostřední jméno Kate.
I přes typy bookmakerů, si tento deník stojí za tím, že beze všech pochybností to bude Diana. Jedním z jejich důvodů si to myslet je to, že když dal William Kate svůj zásnubní prsten, řekl, že takto bude jeho matka součástí svatebního obřadu, takže podobnou symbolikou by podle autora tohoto článku bylo pojmenovat po Dianě svou dceru.

Royal holčička: nová princezna

Myslím si, že možnost, že se opravdu bude jmenovat Diana tady je, ale moc v to nevěřím. Ano, William by ji mohl chtít pojmenovat po své matce, určitě by to pro něj mělo nějaký duchovní význam. Pak je tady ale druhá stránka celé věci a tou je zbytek královské rodiny, kteří Dianu moc v lásce neměli.
Viděl někdo film Královna (The Queen)? Pokud ne, celý děj filmu se točí kolem reakce královské rodiny na smrt princezny Diany. Rozhodně je tam krásně vidět, jak měli Dianu v "oblibě", tedy vůbec. A v podstatě to dá člověku zamyslet se nad tím (nebo alespoň mě - přemýšlím totiž nad každou blbostí), jestli byla Diana opravdu taková jakou ji známe z médií, nebo měla i jinou tvář, takovou, kterou ukazovala jen v soukromí a která nebyla ve skutečnosti tak vlídná, jak si všichni myslíme.
Ať už to bylo jakkoliv, my se pravdu dozvíme jen těžko. Otázkou ale zůstává, jestli by královská rodina překousla skutečnost, že v pořadí 4. následnice trůnu by nesla jméno po u nich tak neoblíbené osobě.

Osobně by se mi asi líbilo jméno Charlotte nebo Elizabeth. Všechno je to ale na nich, takže se to snad brzy dozvíme.
A co vy? Jaké by se vám líbilo jméno pro princeznu? :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama