Shrnutí týdne Po 15.- So 20.7.

21. července 2013 v 12:15 | Adele |  Kate Middleton
Ahoj všichni,
protože jsem tady zase nějakou chvíli nebyla, rozhodla jsem se v krátkosti shrnout události, které se za tento týden odehrály. Možná jste o některých slyšely, možná ne, nechci se opakovat, takže aspoň ve stručnosti...


1.) V pátek 19. července údajně měli Kate a William opustit Bucklebury, kde strávili pár dní u Middletonových. Kam a kdy přesně odjeli se neví. Nejdřív se samozřejmě všichni domnívali, že UŽ je ten správný čas. Vzhledem ale k tomu, že před nemocnicí nepřijeli žádné zvláštní policejní posily, se všichni museli spokojit s tím, že W&K jsou teď bůhví kde.

2.) Možná ještě než odjeli, nebo těsně za nimi se udála další "vzrušující" událost. Katein pes Lupo, který momentálně pobývá u Middletonových, se dostal do nesnází. Zasekla se mu hlavička v bráně. Přivolaní hasiči ho ale naštěstí vysvobodili.


William, Kate a Lupo na jedné z dřívějších procházek


3.) Křídlo nemocnice St. Mary´s - Lindo se stává stále více navštěvovaným místem v Londýně. Ne zrovna málo turistů se vydává k této, dá se říct momentálně asi nejsledovanější budově v Londýně, kde by Kate měla porodit svého prvního potomka.
Před nemocnicí neslídí jen turisté, ale i novináři - pochopitelně. Více ve včerejším článku.
4.) Mánie vypukla nejen v médiích, ale i u o obchodních řetězců. Například Marks&Spencer dal do oběhu speciální kolekce vína - aby neriskoval, nechal už dopředu připravit jak v modré verzi, tak i v růžové. Nápis hlásí : "Gratulujeme vévodovi a vévodkyni z Cambridge k narození jejich roztomilé(ho) chlapce/holčičky."


Marks & Spencer následovala i další obchodní síť - Mothercare. Ta teď ke koupi nabízí speciální modré a růžové dupačky.
Na královském mimču se rozhodli vydělat jak Middletonoví s jejich firmou Party Pieces, kteří nabízí sadu s tématikou "Jsem princ/princezna", tak Buckinghamský palác, který rovněž dává možnost si zakoupit různé tématické oblečení, suvenýry.Pozadu ovšem nezůstaly ani knihy, CD s dětskými ukolébavkami atd..
Jak napsaly novinky.cz - "Na rozdíl od olympijských her, jejichž vysoce lukrativní značku chrání Mezinárodní olympijský výbor, v případě královské rodiny se do podnikání může vložit kdokoli, kdo vycítí obchodní příležitost."
Podle expertů za tyhle věcičky s královskou tématikou dohromady lidé utratí více jak 7 miliard korun.5.) A jak by vlastně taková "akce" měla vypadat?
Podle nejrůznějších zdrojů - až Kate začně rodit, dá vědět Williamovi. Ten (pokud nebude u ní, ale dál - např. ve svém domě v Anglesey) nasedne na vrtulník (ten má zajištěný od svého kamaráda - pilota).
Novináři by už něco měli tušit, podle ozbrojených sil, které by měli zamířit k nemocnici St. Mary´s. To už bude na cestě do nemocnice i Kate.
V nemocnici ji už bude čekat gynekolog Marcus Setchell a řada dalších špičkových porodníků. Pro případ nouze se lékaři pojistili už teď - obstarali si větší zásobu krve krevní skupiny Kate. Samotný porod bude probíhat v jednom ze šesti sálů ve třetím patře nemocničního křídla Lindo.
Novorozeně, ačkoliv prý ještě nemá vybrané jméno, dostane štítek "Baby Cambridge" a jeho tirul bude Jeho/Její královská výsost princ/princezna z Cambridge.
Jako první dají vědět o miminku Williamovi. Ten dá vědět tuhle novinu šifrovanou zprávou své babičce královně Alžbětě II. (která by měla být jako každý rok na dovolené ve skotském sídle Balmoral).
Dále o ní bude informován britský premiér David Cameron a několik dalších vysoce postavených lidí. Následně Palás oficiálně sdělí novinku i všem 54 hlavám Commonwealthu + prvním ministrům Skotska, Walesu a Severního Irska. A až poté se zpráva objeví na tabuli u bran Buckinghamského paláce a na Twitteru.
Prvních pár dnů bude Kate v nemocnici, ale ne jako běžní pacienti. Bude mít pokoj v nejnovější části nemocnice St. Mary´s daleko od ostatních. V pokoji kromě televize bude mít i ledničku, trezor, pohovku atd.
No a dále to už znáte.... Hyde Parkem se ozve 41 slavnostních ran, do nemocnice se budou hrnout gratulace od členů královské rodiny, Middletonových atd. Přátelé mají povoleno navštívit maminku a miminko až když bude Kate doma u rodičů. Kde bude prvních pár týdnů pobývat.
Královna Alžběta II. zatím bude čekat v Balmoralu, až ji prince/princeznu přivezou ukázat.


Fotomontáž
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silver Silver | Web | 21. července 2013 v 19:02 | Reagovat

Perfektní shrnutí týdně. Popravdě ani jsem nevěděla, že Kate má psa, Lupo je hezké jméno.).

2 DeNisQa DeNisQa | Web | 21. července 2013 v 19:40 | Reagovat

Furt to čtu i v novinách a jsem zvědavá kdy to příjde :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama