princ William - životopis

7. června 2013 v 20:42 | Rinna |  Životopisy
Jméno: William Arthur Phillip Louis
Věk: 31
Narození: 21. 6. 1982
Znamení: blíženci

Je to starší syn prince Charlese a princezny Diany, narozený dne 21. června 1982. V pořadí je druhým dědicem britského trůnu. V okruhu nejbližších je oslovován přezdívkami jako Wills, Wombat, nebo Camel.V 15 letech mu zemřela matka. Smutnou zprávu se spolu se svým bratrem dozvěděli na hradě Balmoral ve Skotsku. Od té doby začalo období, kdy prince Williama obdivovaly a milovaly ženy všech kategorií po celém světě. Od roku 2005 se jeho macechou stala Camilla, vévodkyně z Cornwallu.
Oba princové navštěvovali stejné školy, tedy Mrs. Mynors School, Wetherny School, Ludgrove School, Eton College.
Od roku 1995 studoval na prestižní Eton College obory historie, geografie a biologie. Po dokončení školy si vzal na rok pauzu a stal se členem britské armády.

Část toho roku také strávil v Chile a Belize jako dobrovolník organizace Releigh International, pomáhající lidem najít jejich potenciál. Cestoval i po afrických chudých zemích.
Od roku 2001 - 2005 navštěvoval univerzitu St. Andrews ve Skotsku. Používal tam jméno William Wales. Nejdříve byla jeho oborem historie umění, později to ale změnil na geografii. Získal titul Master of Arts. Zde se také seznámil s Kate Middleton, svou pozdější ženou.

Zasnoubili se v říjnu 2010 na dovolené v Keni, kdy William celou dobu jejich dovolené až do posledního dne nosil v kapse u batohu 18-ti karátový oválný safírový prsten po princezně Dianě, který věnoval Kate.
Svatba se konala 29. dubna 2011 ve Westminster Abbey.


Od roku 2006 je prezidentem britské fotbalové asociace. Fandí fotbalovému klubu Aston Villa FC. Ve svém volném čase si rád zahraje pólo.

Pokud se stane princ Charles králem, William zdědí tituly vévoda z Rothesay, vévoda z Cornwallu a nejspíše i titul princ z Walesu.
Předpokládá se, že se stane králem i William, jeho královským jménem se tedy může stát William V, ale třeba i Arthur I nebo II, Phillip I nebo II (u posledních dvou jmen může být I i II v závislosti, jaké jméno si zvolí jeho otec) či Louis I.

Oficiální sídlo Williama a Kate je Kensington Palace, ale jejich hlavní sídlo, kde tráví nejvíce času je v Anglesey.
3. prosince 2012 Kate a William oznámili, že čekají svého prvního potomka.

Dne 22. července 2013 se z Williama stal hrdý otec svého syna George Alexandera Louise, který byl na svět přiveden v 17:25 našeho času. William byl celou dobu přítomen u porodu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zara Zara | Web | 8. června 2013 v 20:37 | Reagovat

ta první fotka mě dostala nikdy jsem ji neviděla:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama