Filmy na prázdniny

26. června 2013 v 7:45 | Adele |  Různé
Ahoj všem,
prázdniny tu máme za 3 dny - dostatek času si stáhnout ještě nějaký ten film na dlouhé cesty k moři, chalupě, tábor či jen tak na nudu. Z vlastní zkušenosti vím, že během roku, kdy nemám čas na filmy, si vždy řeknu - jo, na ten se podívám o prázdninách. Ale o prázdninách vždy zapomenu, na co všechno jsem se to chtěla dívat. Smějící se Jestli i vy jste na tom stejně jako já, tady vám dávám pár tipů, které považuji za opravdu dobré vyplnění času.
Jestli už jste některý viděli, klidně dejte v komentářích vědět, jak se vám líbil, či nelíbil. Nebo pokud máte nějaký svůj vlastní tip, napiště. Mrkající

1) William a Kate

Film William a Kate mapuje jejich společný život od jejich seznámení na univerzitě St. Andrews, přes společné bývání, některé zážitky (např. lyžování ve Švýcarsku), rozchod, následné usmíření až po zásnuby v Keni v roce 2010. Není zpracovaný podle běžného dokumentu, spíš bych to zařadila mezi romantické (naučné) filmy. Docela mě překvapila podobnost herců s pravými postavami.

PS: Film se mi strašně líbil, Doporučuji!


2) Králova řeč


Životopisný film z roku 2010 sledující život nového anglického krále Jiřího VI. (Colin Firth), který nastoupil na anglický trůn po abdikace svého bratra Eduarda VIII. Snímek dále přibližuje asi největší handicap tohoto panovníka, jeho vadu řeči. S koktáním mu pomáhá vynikající terapeut Lionel Logue (Geoffrey Rush), kterého Jiřímu našla jeho žena, Alžběta (Helena Bonham Carter). Aby toho nebylo málo, na pozadí děje propuká 2. světová válka.
Vynikající obsazení + 4 Oskaři (film, režie, scénář, Colin Firth).


3) Královna

Poster k filmu Královna Poster k filmu Královna

Britský životopisný film natočený v roce 2006 sleduje spád událostí, které se rozeběhly po tragické smrti princezny Diany na konci srpna 1997. Královna Alžběta II. (Helen Mirren) je veřejností kritizována za své "chladné královské srdce".
Asi nejlepší vystihnutí obsahu jsem našla na wikipedii - "Začátek děje je zasazen do 31. srpna 1997, kdy po automobilové nehodě v Paříži umírá princezna Diana. Královská rodina v tu dobu pobývá na svém letním sídle Balmoral Castle ve Skotsku a události nepřikládá národní význam; považuje ji za ryze soukromou. Opaku si je však vědom premiér Tony Blair a snaží se přesvědčit královnu k návratu do Londýna a vyvěšení vlajky na půl žerdi nad Buckinghamským palácem. To ovšem královna, podporovaná svým manželem princem Philipem a svojí matkou, zatvrzele odmítá. Atmosféra mezi lidmi v Londýně mezitím houstne a ozývají se hlasy volající po zrušení monarchie a nastolení republiky. K těmto lidem se přidává i premiérova manželka Cherie Blair a někteří premiérovi poradci. Ačkoliv se premiér snaží situaci zklidnit, což mu přináší větší popularitu, nenávist vůči královské rodině sílí. Královně nakonec nezbývá nic jiného než se vrátit do Londýna a zúčastnit se veřejného pohřbu princezny a veřejně vystoupit v televizi. Krátce předtím dokonce uvažuje o abdikaci, ale to jí královna matka rozmluví."

Film získal 6 nominací na Oskara.

Zajímavost: Královna Alžběta II. údajně odmítla film zhédnout, protože nechtěla vidět, jak ji někdo hraje v nejhorším týdnu svého života.


4) Diana: Poslední cesta

Koprodukční film založený na jedné z teorií smrti princezny Diany v Paříži. Hlavní hrdinkou je novinářka Rachel, která se nebezpečně blízko dostává k pravdě.

poster5) Diana: Svědci z tunelu

Ani ne třičtvrtě hodinový hraný dokument o smrti lady Di. Tentokrát je natočený z dosud neznámeho pohledu, pohledu tolik nenáviděných novinářů, přítomných v onu osudnou noc v tunelu Place d´Alma v Paříži. Po dlouhém nátlaku veřejnosti se nakonec rozhodli promluvit…Dále jsem pro vás vybrala - nenazvala bych to filmy, ale "dokumenty či záznamy", na kterých se objeví i Kate.

1.) The Diamond Jubilee Concert
Tento kouzelný koncert v centru Londýna před Buckinghamským palácem se odehrál na počest výročí panování královny Alžběty. Vystoupili britští či jiní umělci ze zemí Commonwealthu. Mimo jiné Ed Sheeran, Gary Barlow s populární Cheryl Cole, Jessie J, Robbie Williams, Elton John, Kylie Minogue aj. Celovečerní koncert (trvající přes tři hodiny) se konal v květnu 2012 pod širým nebem s přihlížením několika tisíc diváku, mimo jiné i Kate, Williama, Harryho aj. členy britské královské rodiny.
Na celý koncert se můžete podívat zde.

2.) LOH Londýn 2012
Loňské olymijské hry byly velkolepé, není divu - udělaly celosvětovou visitku VB. Některé střípky si svět bude pamatovat ještě hodně dlouho - např. královna + James Bond skáčou z padáku, David Beckham na večerní Temži přijíždí s ohněm atd.

Zahajovací ceremoniál: můžete shlédnout zde.
Závěrečný ceremoniál: můžete shlédnout zde.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silver Silver | Web | 26. června 2013 v 7:49 | Reagovat

Tak já musím říct, že William a kate se mi nelíbil, řpišlo mi to takové "vycucané z prstu", na rychlo...Ale Králova řeš a Královna, to už je jiný kalibr.). Skvělé filmy, taky doporučuju.

2 katka219 katka219 | Web | 26. června 2013 v 20:14 | Reagovat

Moc pěkný článek! Já si taky většinu filmů nechávám na prázdniny:) První tři filmy jsem viděla a hrozně se mi líbily!! Zajímalo by mě, jestli se Alžběta na ten film Královna nakonec podívala. Doufám, že jo, protože je podle mě fakt povedený.

3 Zara Zara | E-mail | Web | 27. června 2013 v 17:57 | Reagovat

William a Kate mě bohužel vůbec nezaujal, ale Královu řeč si nemůžu vynachválit, zbytek ještě musím dohnat:)

4 Ivča Ivča | E-mail | 12. července 2013 v 10:59 | Reagovat

Ahojky, ale víš o tom, že exituje i druhý film o Williamovi a Kate a je luxusní? Měla jsem tu možnost jej vidět v Americe. Jemnuje se William and Catherine: A royal romance a ten se doopravdy povedl.

5 Adele Adele | Web | 12. července 2013 v 18:42 | Reagovat

[4]: ne, nevěděla...díky za upozornění ;) nwš, kde by se dal stáhnout nebo se na něj podívat?

6 Ivča Ivča | E-mail | 12. července 2013 v 18:58 | Reagovat

Hele, sháním to kde se dá, ale běželo to jenom v té Americe, nikde jinde na Hallmark Chanel, ale tady je trailer:http://www.youtube.com/watch?v=hzj71kkXf3A

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama