princ Harry - životopis

30. května 2013 v 16:03 | Adele |  Životopisy
Jméno: Henry Charles Albert David
Věk: 29
Narození: 15. 9. 1984
Znamení: panna
Věděli jste, že princ Harry se vůběc nejmenuje Harry? Smějící se Ve skutečnosti je to princ Henry z Walesu, celým jménem Henry Charles Albert David.
Narodil se 15. září 1984 v Londýně princezně Dianě a princi Charlesovi. Je vnukem královny Alžběty II., a tudíž je v pořadí třetí nástupce na trůn.


Ve věku 13 let mu zemřela matka a jeho velkou oporou se stal jeho starší bratr, princ William. V mládí spolu navštěvovali stejné školy - Mrs. Mynors School, Wetherny School, Ludgrove School, Eton College. Po dokončení Eton College se rozhodl na rok cestovat po světě, navštívil Austrálii, Argentinu a Afriku.
Postupem času se začínal stále víc a víc zajímat o armádu, proto roku 2005 nastoupil do královské vojenské akademie. Jeho první válečná mise do Iráku ale byla zamítnuta. Uspěl až na podruhé v roce 2007, kdy se v utajení vydal do Afgánistánu. Zhruba po dvou a půl měsících byl odvolán, kvůli tisku, který ho vypátral. Pro nepřátele se z něho mohl stát velmi dobrý nepřátelský cíl. Podruhé navštívil Afgánistán na přelomu roku 2012/2013. Strávil zde skoro pět měsíců.

Mezi jeho nejkvětší spotrovní koníčky patří rugby a pólo.
Už od mládí se velmi často objevuje na předních stranách bulvárních novin a časopisů, kvůli svému " stále pubertálnímu" chování. Fotky Harryho ve společnosti polonahých slečen, jak šňupe, opilého ve společnosrti nahých přátel obletěly svět. Důkazem toho může být jeho poslední návštěva Las Vegas na konci prázdnin 2012.
Nesmím ale zapomenou zmínit i jeho dobré stránky. Aktivně se zapojuje do různých kampaní a charit, zaměřených z velké části na chudobu v Africe. Princ Harry společne s lesotským princem Seeiso založili charitu Sentebale ( v překladu - nezapoměň), jako památku na jejich matky, která podporuje sirotky a nemocné děti v africkém Lesothu. (http://sentebale.org/)


Dloholetou přítelkyní Harryho byla Chelsy Davy, která se narodila v Zambii. Žije v Africe. Pár tvořili v letech 2004 až 2010.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 3. června 2013 v 20:49 | Reagovat

Harry !!! :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama