Kate - životopis

15. května 2013 v 17:56 | Adele |  Životopisy
Jméno: Catherine Elizabeth
Věk: 31
Narození: 9. 1. 1982
Znamení: kozoroh


Dne 9. ledna 1982 se v Královské nemocnici Berkshire v Readingu Carole Elizabeth (rozené Goldsmithové) a Michaelu Francisi Middletonovým narodilo první ze tří dětí - Catherine Elizabeth Middleton.
Matka Kate - Carole do narození svých dětí pracovala jako letuška u společnosti British Airways. Poté se spolu se svým manželem, Michaelem, který pracoval jako letecký dispečer, začali věnovat podnikání. Založili si firmu Party Pieces,objednávkovou společnost, zaměřenou prodejem věcí k (dětským) oslavám. Díky tomu získali dostatek peněz (stali se milionáři), které využili na to nejlepší soukromé vzdělání pro své děti.


Kate má dva sourozence - sestru Philipu Charlottu (nar. 1983), které nikdo neřekne jinak než Pippa a bratra Jamese Williama (nar. 1987).

S Williamem se seznámila na skotské univerzitě St. Andrews, kde oba studovali obor historie (William později změnil obor na geogragii). Údajně na něho poprvé zapůsobila při charitativní přehlídce v roce 2001, kde na sobě měla jen legendární černé, krajkované, průsvitné šaty.V dubnu 2004 byli spatřeni při lyžování ve Švýcarsku. Od tohoto "mezníku/události následovalo představení oběma rodičům, a následně i účast kate na "nevýznamných" královských akcích, kde se držela v pozadí prince Williama.

Po skoro pěti letech chození se William a Kate rozešli. Ale po prožití pár měsíců odděleně se k sobě opět vrátili. V červnu 2007 se spolu s Williamem a Harrym účastnila koncertu desetiletého výročí úmrtí princezny Diany.

Zasnoubili se v říjnu během jejich soukromé dovolené v Keni v roce 2010. Od té doby tak levou ruku Kate zdobí 18-ti karátový oválný safírový prsten po princezně Dianě.


Jejich velkolepá svatba, která proběhla ve Westminster Abbey, se odehrála 29. dubna 2011.


Na rozdíl od většiny předchozích královských nevěst Kate nepochází z královské anebo aristokratické rodiny a tudíž nemá vlastní titul. U příležitosti svatby se princ William stal vévodou z Cambridge, hrabětem ze Strathearnu a baronem Carrickfergus a v souladu se zvyklostmi Kate přejala jeho jméno. Oficiálně je celým titulem označována jako Her Royal Highness Princess William Arthur Philip Louis, Duchess of Cambridge, Countess of Strathearn, Baroness Carrickfergus, Master of Arts (česky Její královská výsost princezna William Arthur Philip Louis, vévodkyně z Cambridge, hraběnka ze Strathearnu, baronka z Carrickfergusu, magistra umění).


A jak je to s příjmením?
Jako britská princezna nemá vévodkyně Kate žádné příjmení a také není "princeznou Catherine", protože tento titul před svým jménem mohou používat pouze osoby, které jej získaly narozením. V případech, kdy je příjmení nutné, Catherine uvede příjmení Williama - Mountbatten-Windsor.

V červenci roku 2011 Kate s Williamem podnikli svou první oficiální zahraniční návštěvu do Kanady a USA.

Kvůli její extrémní štíhlosti se několikrát neustále spekuluje o tom, že Kate trpí anorexií, a že dokonce kvůli tomu měla i potratit.

Ke svým 30. narozeninám dostala od svého manžela čtyřměsíčního kokršpaněla, kterého pojmenovali Lupo.

V srpnu 2012 spolu podnikli v pořadí již druhou oficiální zahraniční návštěvu tentokrát do jihovýchodní Asie. Během ní na druhé straně planety otiskl francouzský magazín Closer fotky ze soukromé dovolené manželského páru na jachtě u francouzských břehů, kde kate chybí vrchní díl plavek- Fotky Kate "nahoře bez" proletěly celým světem a vzbudily vlnu kritiky a pobouření.

3.prosince 2012 Kate a William oznámili, že čekají svého prvního potomka.

V pondělí 22. července 2013 v 17:24 našeho času Kate přivedla na svět chlapečka - George Alexandera Louise. Vážil něco málo přes 3 kila. Přímo u porodu nechyběl ani hrdý tatínek.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 demilovatocom demilovatocom | 30. září 2013 v 21:16 | Reagovat

Olala,krása!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama